11 лекари от цялата област бяха отличени навръх професионалния си празник

четвъртък, 20 октомври 2022

На официална церемония по случай професионалния им празник бяха отличени 11 лекари от цялата Русенска област. Събитието бе организирано от Българския лекарски съюз и ръководството на Лечебни заведения „Медика“.
     „Понякога хората са несправедливи към тези, които правят добро, но във всички случаи знайте, че ви гледат с надежда. С всичките си способности общината ще застава редом до своите медици, защото вие неотклонно и без да се замислите, с  жертвите, които дадохте в кризата през изминалите години, ни подкрепихте”, каза кметът Пенчо Милков.
Слово по повод професионалния празник произнесоха областният управител Анатоли Станев и председателят на Общинския съвет Иво Пазарджиев.
Председателят на УС на РК на БЛС – Русе д-р Цветан Райчинов удостои с плакет и грамота в категория „Отличен лекар от РЛК Русе“:
1.    за ОПЛ: д-р Петя Стефанова;
2.    за СИМП: д-р Стоян Стоянов – управител на МЦ 1 гр. Русе;
3.    за УМБАЛ „Канев“ Русе: д-р Силви Йорданов – специалист хирургия;
4.    за УМБАЛ „Медика“ Русе: д-р Искра Павлова – завеждащ отделение за възрастни СБАЛФРМ „Медика“ ООД;
5.    за гр. Бяла: д-р Павлинка Георгиева – завеждащ вътрешно отделение на МБАЛ „Юлия Вревска“ Бяла, специалист по вътрешни болести и пневмология и фтизиатрия;
6.    за СБАЛПФЗ „Димитър Граматиков“ Русе: д-р Димитър Гетов – специалист по пневмология и фтизиатрия и вътрешни болести;
7.    за ЦПЗ Русе: д-р Ангел Ангелов;
8.    за ТДКЦ Русе: д-р Маргарита Калчева-Петкова – специалист по очни болести;
9.    за КОЦ Русе: д-р Руслан Кулински – специалист гастроеентерология;
10.    д-р Емил Парашкевов – специалист образна диагностика.
Най-голямото отличие на местната колегия получи д-р Светослав Дачев - дългогодишен специалист по детска пневмология и фтизиатрия и управител на Белодробната болница в Русе. Въпреки отсъствието си поради професионални ангажименти, той бе удостоен с почетен знак и грамота в категорията „Лекар на годината“.