136 стари автомобила са премахнати доброволно от собствениците им от началото на годината

петък, 19 август 2022

136 излезли от употреба моторни превозни средства (ИУМПС), престояващи на паркинги, тротоари и други терени държавни или общинска собственост, са премахнати доброволно от техните собственици през 2022 г.

От началото на годината на територията на Русе, Мартен и Николово са организирани 7 комисии, при които общинските служители са отправили предупреждения за преместването на 279 автомобила. На 81 от тях все още тече 14-дневен срок, в който се очаква реакция от собствениците.

Спрямо високия брой изоставени автомобили в Русе сравнително малка част (27 бр.) от возилата не биват потърсени и преместени и съответно са репатрирани от фирма „Мегапартс“ до площадка за съхранение на ИУМПС.

Община Русе призовава гражданите да подават сигнали за стари автомобили без видими следи от употреба и с незаверен знак за технически преглед на mayor@ruse-bg.eu, за да се освободят улиците, паркингите, тротоарите и тревните площи в Русе от тях.