вторник, 09 април 2019

На 5-ти, 6-ти и 7-ми април в гр. Свищов се проведе 15. Национален конкурс за млади изпълнители на популярна песен "Звездици за Лора". Организатор е Илиян Николов, баща на трагично загиналата Лора и още 11 деца в злополуката при река Лим през 2014-та година и е в тяхна памет. Съорганизатори са Община Свищов, ПБНЧ "Еленка и Кирил Д. Аврамови 1856" и Фондация "Ангели от Лим".

Участие взеха деца и младежи в 5 възрастови групи от 5 до 19 години, явявайки се в два кръга с българска песен и друга по избор. Участниците бяха оценявани от професионално жури с председател Маргарита Хранова и членове: Етиен Леви -  певец и вокален педагог, май Райкова - продуцент на поп и джаз музика в БНР, Кристина Иванова и Траян Костов - носители на "Гранд при" от конкурса и Росен Маринов - "Директор култура и КН" в Община Свищов.

На конкурса се явиха над 120 деца от различни краища на България.

В първа възрастова група Дария Стефанова от ВС "Слънчеви ноти" с вокален ръководител Наталия Константинова се яви с песните "Без радио не мога" и "Мамочка моя" и спечели трето място.

Във втора възрастова група Магдалена Георгиева под вещото ръководство на вокалния си педагог  Вили Икономов спечели второ място и награда от "Арт център Кърнолски".