сряда, 04 април 2018

В рамките на проект „Интегриран подход на Община Русе за интеграция на роми и други уязвими групи на територията на общини от Област Русе“, финансиран по програма ЗОВ на Българо-швейцарската програма за сътрудничество, 150 деца от Община Русе имаха възможност да се насладят на приказното изкуство на артистите от Куклен театър - Русе.  По време на спектакъла децата от ДГ „Червена шапчица“, ДГ „Ралица“ и учениците от ОУ „Алеко Константинов“, ОУ „Братя Миладинови“ се забавляваха с приказните герои от спектакъла „Добро утро, лека нощ!“ по Доналд Бисед. Драматизация и режисура Тодор Вълов, композитор Елена Методиева, сценография Стефка Кювлиева.

Професионалните актьори отправиха своите театрални послания към децата, затова  винаги да бъдат будни за хубавите приказки и да продължават да ги разказват, независимо колко сме пораснали. Организираното посещение на децата в Куклен театър – Русе е част от поредицата планирани дейности в подкрепа на интеграцията на деца от рискови групи и обогатяване на техните културни знания.

ПРЕССЪОБЩЕНИЕ