20 русенци скочиха в Дунава на Богоявление

сряда, 06 януари 2021

20 мъже спазиха дългогодишната традиция и скочиха в студените води на Дунава на Богоявление, а кръстът за четвърти път бе изваден от Теодор Цветков. Ритуалът бе предшестван от водосвет, извършен от Негово високопреосвещенство Русенския митрополит Наум, който благослови всички присъстващи.

Тази година в събитието се включиха повече участници, като инцидент с един от тях наложи останалите да му окажат помощ при изваждането от водата.
„Това предизвикателство ни бе изпратено, за да изпита съпричастността и любовта ни към ближния“, каза кметът на Община Русе Пенчо Милков, поздравявайки смелчаците.
Към първенеца Теодор той се обърна с пожелание за здраве и успехи през 2021 година, връчвайки му символична награда.

Заради наложените от здравното министерство противоепидемични мерки и опасността от струпване на хора тази година не се проведе традиционното литийно шествие в центъра на Русе. Липсваше и почетната рота, която по традиция се строява за освещаване на бойните знамена.