21 са номинациите за “Спортист на годината” за 2023 година в Русе

вторник, 05 декември 2023

Гласуването започва от днес и приключва на 8 декември

На 21 декември (четвъртък) от 18 часа в Голямата зала на Доходно здание ще се проведе церемонията „Спортист на годината“.

За поредна година Община Русе и вестник „Утро“ организират престижната класация на спортистите, постигнали най-високи резултати през изминалия сезон. Тя се определя от журналисти от спортните отдели на русенските медии в специална анкета на вестника, като гласуването започва от днес и ще приключи на 8 декември.

21 са номинираните състезатели от спортните клубове: Биляна Дудова - СК „Юнак“, Севда Асенова - БК “Русе“, Александра Гришина – Михалашвили - СК “Локомотив“, Ангел Русев - ТСК „Русе“, Викторио Илиев - СК „Локомотив“, Георги Вангелов - СК “Юнак“, Иван Банчев - СК „Джамбо 2006“, Виктор Станев - СК „Локомотив“, Валентин Иванов - СК „Локомотив“, Радослав Мицов - СК „Локомотив“, Иван Пенчев - СК „Георги Демирев“, Дениз Данев - ТСК „Русе“, Джан Зарков - ТСК „Русе“, Елена Емануилова - клуб „Ипон“, Максим Ангелов - клуб „Имидж“, Микаела Христова - клуб „Имидж“, Лазар Пенев - СК „Локомотив“, Надежда Мей-Нгуен - ТСК „Русе“, Николай Събев - БК „Русе“, Радослав Росенов - БК „Русе“, Александър Митев - клуб „Приста“, Юлияна Янева СК - „Юнак“, Станислав Григоров - СК „Локомотив“, Рени Русева - ТСК „Русе“.

Трима са номинираните за треньор на годината - Радослав Атанасов – треньор на щангистите в ТСК „Русе“, Съби Събев – треньор на боксьорите в БК “Русе“, и Цветомир Панчев – треньор на състезателите по спортни танци в клуб „Фламинго тийм“. В приложните спортове е номинирана Елеонора Павлова – световен вицешампион по авиомоделизъм.

На най-добрите спортист и спортист-приложник, както и на Треньор №1, ще бъдат връчени статуетки „Спортен Олимп“, изработени от скулптора Дилян Хубанов. Отличен ще бъде и най-успешният отбор през изминалата година.

Наред с награждаването церемонията ще включва и много изненади, музикални изпълнения и представяне на спортни клубове.

Входът за събитието е свободен.