215 получиха дипломи за висше образование

понеделник, 17 октомври 2016

Днес, в Доходно здание бяха връчени тържествено дипломите на Випуск 2016 от  Висшето училище по агробизнес и развитие на регионите Пловдив – филиал Русе. На церемонията присъства ректорът на ВУАРР акад. проф. Димитър Димитров, помощник ректорът и административен директор на ВУАРР Веселин Митев, народните представители Пламен Нунев и Любомир Владимиров, зам. областният управител на Област Русе Станимир Станчев, зам.-кметът на Община Русе Наталия Кръстева, родители, студенти и гости.

Г-жа Кръстева връчи поздравителен адрес на акад. Димитров от името на кмета на Община Русе Пламен Стоилов.  „Бих искал да поздравя Вас и целия преподавателски екип за упоритата работа, благодарение на която през годините се превърнахте в учебно заведение с традиции“, добави зам.-кметът.

Тази година висшето училище завършват общо 215 студенти, със среден успех - Много добър 5,30. От тях 31 отличници се сдобиват с бакалавърска степен и 42-ма отличника с магистърска степен.

Преди официалната церемония днес, кметът на Община Русе Пламен Стоилов прие акад. Димитър Димитров в кабинета си. Заедно те обсъдиха развитието на ВУАРР в град Русе.