34 тенисисти се съревноваваха в традиционния турнир по плажен тенис

понеделник, 18 септември 2023

На 16 и 17 септември се проведе традиционният турнир по плажен тенис с международно участие организиран от Работнически клуб "Спорт и здраве"– Русе. Той се състоя с подкрепата на Община Русе и Българската работническа федерация "Спорт и здраве“.

В състезанието се включиха 34 тенисисти, които се съревноваваха в 10 мъжки и 7 смесени двойки.

Традиционно освен двойки от Русе, взеха участие и двойки от Добрич, Варна, Бургас, Равда и Русия.

При мъжките двойки се получиха много стойностни и интересни двубои, като след драматична надпревара спечели двойката Савов/Ангелов (Бургас/Русе). На второ място се класира двойката Митев/Нанев (Русе). На трето място останаха Гърдев/Почуев (Русе/Русия) и Иванов/Кръстев (Русе).

При смесените двойки класирането е следното: - на първо място се класираха К. Попова/Ангелов (Русе);

- на второ място са Кръстева/Кръстев (Русе);

- на трето място останаха двойките Л. Попова/Савов (Русе/Бургас) и Ангелова/Иванов(Русе).

Наградите бяха връчени от заместник-кмета на община Русе Енчо Енчев и от председателя на УС на клуба по Плажен тенис – Русе Дилян Нанев.