50 проекта кандидатстват за финансиране от Фондация "Русе - град на свободния дух" за 2017 г.

сряда, 01 февруари 2017

На 31 януари изтече крайният срок на конкурса за проекти за 2017 година на Фондация „Русе – град на свободни дух“. Във фондацията  постъпиха общо 50 проекта на обща стойност 616 582 лв.   29 от тях са подадени по програма „Знание и растеж“, а останалите 21 – по програма „Култура и изкуство“.

Исканата от Фондация „Русе – град на свободния дух“ сума е в размер на  345 540 лв.

Сред кандидатите има държавни и общински културни институти, неправителствени организации, училища, училищни настоятелства и читалища от Русе и от София.

Съгласно предварително обявения регламент предстои проектните идеи да преминат през два етапа на оценка – административно съответствие и допустимост и оценка по същество. Във втория етап ще се следи изпълнението на критериите – иновативност на проектната идея, ясно дефинирани цели на проекта и целеви групи, реалистичен план-график за изпълнение на проекта, план за публичност, капацитет за управление на проекта, в т.ч. предишен опит, допустимост и целесъобразност на предвидените разходи, в т.ч. привлечено допълнително финансиране (собствен принос) и устойчивост на проекта.

Комисията, която ще оценява проектните идеи,  е в състав:

Д-р Страхил Карапчански – Председател на УС на Фондация „Русе – град на свободния дух“

Ирена Петрова – член на УС на Фондация „Русе – град на свободния дух“

Мария Георгиева - член на УС на Фондация „Русе – град на свободния дух“

Елена Минкова – Изпълнителен директор на Фондация „Русе – град на свободния дух“

Маринела Колева – директор Социални проекти на Еконт

Резултатите от конкурса ще бъдат обявени до края на м. февруари 2017 година на сайта на Фондация „Русе – град на свободния дух“

www.free-spirit-city.eu