53 участници в изложението „Дунавски овощари“ 2022

събота, 26 март 2022

53 участници от цяла България събра специализираното изложение „Дунавски овощари“ в Русе. Негов организатор е Съюзът на дунавските овощари, който провежда събитието след двугодишна пауза заради ковид пандемията.
В петото издание на форума взеха участие компании с фокус в обслужването на овощарския сектор - производство на посадъчен материал, препарати за растителна защита, торове. Пред сградата на ОЗК „Арена“ бе организирано и изложение на земеделска техника и оборудване, съоръжения, капково напояване.
На участниците бе дадена възможност да се включат в т.нар B2B срещи, в които директно да се представят на преработватели, търговци на едро, търговски вериги и други.
Паралелно в залата се провеждаха дискусии и презентации на Националната служба за съвети в земеделието.
Специално място в програмата тази година заема фермерският базар за регионални агро продукти - плодове, зеленчуци, посадъчен материал, мед, ядки, вино, натурални сокове, сушени плодове, конфитюри и сладка.
„За мен е чест, че в града ни си дават среща именно хората, от чиито ръце се изхранват милиони българи“, каза зам.-кметът Димитър Недев. Неговото пожелание към организаторите бе изложението да не прекъсва дейността си и Съюзът на дунавските овощари да продължава да се развива и да събира нови членове.