петък, 27 февруари 2015
Днес на пресконференция в Община Русе беше представена програмата на Международния фестивал „Мартенски музикални дни“.
На срещата присъстваха кметът Пламен Стоилов, зам.-кметът Иван Григоров, директор дирекция „Култура и образование“ Ирена Петрова и началник отдел „Култура“ Ива Чавдарова. Г-н Стоилов приветства юбилейния фестивал, като подчерта, че 55 години традиции превръщат русенския фестивал в едно от най-атрактивните и интересни събития на територията на град Русе. Той допълни, че съвпадението с 55-годишнината на НУИ „Проф. Веселин Стоянов“ е знакова, тъй като както сцената на „Мартенски музикални дни“ събира изпълнители от цял свят, така и училището по изкуствата дава добър стар на младите таланти. Кметът заяви, че вече 55 години международният фестивал е сред най-добрите и успешни в страната, което превръща Русе във фестивалната столица на България.
Г-жа Ива Чавдарова представи подробно програмата на събитията, 31 на брой, 9 оркестър програми, 6 ансамблови проекта, 2 оперни спектакъла, 3 рецитала и над 600 участници.
„Мартенски музикални дни“ стартира на 13 март с грандиозен концерт, с участието на Емил Табаков, Светлин Русев и училището по изкуства.
Тази година, за пръв път в програмата има и събития, предназначени за деца – „Мартенски музикални дни Джуниър“. Това са „Седемте Биг бенд самураи“, „Пиано Батъл“, „Брас концерт на възглавници в музея“ и „Майка ми гъската“.
Фестивалът включва и редица премиери, сред които и „Катерина Измайлова“, който ще се играе 50 години след първата постановка в Русе, а неин режисьор е Вера Немирова – най-младият и известен режисьор в Европа.
Фестивалът ще бъде закрит на 29 март със забележителната сюита „Жар птица“, с участието на Русенска филхармония с диригент Найден Тодоров и солист Мила Георгиева.
Г-жа Чавдарова допълни, че тази година организаторите се стремят към иновативност, затова обръщат поглед към модерното, съвременна музика и изкуство.
Три проекта са постъпили за финансиране от общинската кампания „Малки…
петък, 27 февруари 2015
Кметът подписа първите два договора по Националната програма за енергийна…
петък, 27 февруари 2015
Последни Новини
Общинският младежки дом организира на 20 декември празничен хоров концерт…
четвъртък, 11 декември 2025
Фондация „Русе – град на свободния дух“ набира проектни предложения за…
четвъртък, 11 декември 2025
Най-голямото коледно парти в страната събира международни и български…
четвъртък, 11 декември 2025
Промени в режима на работа на касите и ПОС-терминалите в Община Русе
сряда, 10 декември 2025
Учени от 7 страни обсъждат как да възстановят седиментния баланс на Дунав
сряда, 10 декември 2025
Кметът Пенчо Милков се включи в засаждането на 70 чинара по бул. „България“
сряда, 10 декември 2025
Два нови автомобила със специализирани платформи подпомагат социалните…
сряда, 10 декември 2025
Кметът Пенчо Милков уважи Коледната изложба на школата по рисуване и дизайн…
вторник, 09 декември 2025