60 години от обучението на чуждестранни студенти отбеляза Русенския университет

вторник, 14 октомври 2014

Заместник-кметът по устройство на територията г-н Димитър Наков участва в тържеството, посветено на 60 години от обучението на чуждестранни студенти в Русенския университет и 35 години от създаването на Дирекция „Чуждестранни студенти“ към висшето училище. Събитието уважиха още посланикът на Монголия Н. Пр. Лхамсурен Дугержав, посланикът на Република Гърция Н. Пр. Димостенис Стоидис, временно управляващият посолството на Сирийската Арабска Република Н. Пр. Надра Сайаф, съветникът по въпросите на образованието в посолството на Турция Шенол Генч, вицеконсулът на Турция в Булгас Месут Гидер, вицеконсулът на Генералното консулство на Руската федерация Марина Сергунина, областният управител Симеон Иванов, директорът на ОД на МВР Русе Георги Великов и началникът на РС „Миграция“ Красимир Петров, преподаватели и студенти.

В приветствието си към академичното ръководство и гостите на събитието г-н Димитър Наков говори за приноса на университета в утвърждаването на Русе като средище на висшето образование. Той пожела на ръководството и преподавателите упоритост и дръзновение във високоотговорната им мисия да обучават младите хора и да допринасят за развитието на научната мисъл и иновациите, а на бъдещите висшисти успешна реализация. Пред присъстващите г-н Наков прочете и поздравителен адрес от името на кмета на Община Русе г-н Пламен Стоилов.

В словото директорът на Дирекция „Чуждестранни студенти“ доц. Красимир Мартев направи кратка ретроспективна справка за историята на обучение на чуждестранни студенти в „Ангел Кънчев“ и очерта основните направления в дейността на ръководената от него дирекция. На церемонията, ознаменуваща 60-годишнината от началото на обучение на чуждестранни студенти, бяха отличени и преподаватели, занимаващи се активно с подготовката и приобщаването на чужденците в процеса на обучение.

Последни Новини

виж всички новини >