петък, 17 август 2018
На 20 август на крайбрежната ивица до хотел „Рига“ предстои да акостират участниците в 63-тата международна Дунавска регата ТИД – 2018. Регатата е започнала на 23 юни и ще продължи до 6 септември, като участниците са навлезли в българския участък на реката на 12 август.
ТИД (“Tour International Danubien”) е ежегоден гребен поход по река Дунав, който по традиция преминава през почти всички крайбрежни страни по течението на реката – Германия, Австрия, Словакия, Унгария, Сърбия, България и Румъния. В продължение на близо два месеца каякарите в него преминават около 2513,5 км. Маршрутът е разделен на етапи, като във всяка Дунавска страна има по един етап. Някои участници преминават цялото разстояние, други - само отделни етапи, според желанието и възможностите им. До момента, участие в регатата са взели около 120 души.
В българския етап от ТИД лодките ще преминат през Ново село, Видин, Лом, Козлодуй, Никопол, Свищов, Русе, Ряхово, Пожарево, Ветрен и Силистра. Очаква се в Русе към регатата да се присъединят още около 20 човека. След България, лодките продължават за Румъния.
В тазгодишната регата участват гребци от Германия, Австрия, Унгария, Швейцария, Сърбия, Румъния, Хърватия и България.
80-годишният Гюнтер Рьомер от Германия е най-възрастният участник, който изминава разстоянието по Дунав за 20-ри път.
Най-младият участник в тазгодишната регата е 5-годишно момиченце от София, което пътува с родителите си и по-голямата си сестричка. Семейството плава с два каяка.
Кметът Пламен Стоилов инспектира напредъка по строително-ремонтните дейности…
четвъртък, 16 август 2018
Участниците в 63-тата международна Дунавска регата ТИД - 2018 пристигат…
понеделник, 20 август 2018
Последни Новини
Басарбово почете Бабинден с ритуали, фолклор и признателност към родилната…
събота, 24 януари 2026
Двама европейски шампиони сред участниците в 38-ото издание на международния…
събота, 24 януари 2026
Електронните плащания към „Местни данъци и такси“ ще бъдат преустановени…
петък, 23 януари 2026
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 23 януари 2026
Международният турнир „Дунавски стрели“ събира над 130 стрелци в зала…
петък, 23 януари 2026
Над 150 служители са мобилизирани за обработка на тротоарите срещу заледяване
петък, 23 януари 2026
На 23 януари пътуването с градския транспорт и паркирането в Русе ще бъдат…
четвъртък, 22 януари 2026
Неучебен ден в община Русе в петък, 23 януари, заради поледици и неблагоприятно…
четвъртък, 22 януари 2026