7-ото издание на Националния конкурс за поезия „Пробуждане“ отново търси най-добрите ученически произведения на България

сряда, 24 януари 2024

За седма поредна година Младежкият парламент към Общинския младежки дом организира Националния конкурс за поезия „Пробуждане“. Той се провежда по повод Световния ден на поезията – 21-ви март, и в него могат да участват ученици от 8 до 12 клас.

Целта на конкурса е да даде възможност на младежи, които имат интерес към писането на поезия, да покажат своята дарба.

Желаещите трябва да изпратят непубликувани и неучаствали до момента в конкурс творби на имейл online.contest.yc.ruse@gmail.com с тема “Kонкурс за поезия” до 21 март. Участниците трябва да посочат трите си имена, град, адрес, училище, клас, телефон за връзка и електронна поща.

Компетентно жури ще оценява литературната стойност на конкурсните работи до 27 март.

Резултатите ще бъдат обявени на 28 март в страниците на Младежкия парламент и на Младежкия дом в социалните мрежи.

Класиралите се в челната тройка ще получат грамота и награда, които ще бъдат изпратени по пощата или с куриер.

За допълнителна информация участниците в конкурса могат да се обръщат писмено на посочения имейл или на тел. 0894 406 421 – Теодора Траянова.