70 ватерполисти взеха участие в десетото юбилейно издание на Международния турнир по водна топка за Купа „Иво Петров“ в Русе

неделя, 18 юли 2021

70 състезатели от 6 отбора взеха участие в десетото юбилейно издание на Международния турнир по водна топка за Купа „Иво Петров“, провел се под егидата на Община Русе. Негов домакин бе клубът по водна топка „Локомотив“ - Русе с председател Инна Иванова и треньор Деян Дончев.

Зрелищният финален мач отреди първото място за отбора на „Юрдинген Мастърс“. Второто място бе за домакините, а третото завоюваха „София Мастърс“.

„През тези три дни зрителите се насладиха на волята, мъжеството, силата и техниката на състезателите, наблюдавайки срещите от този красив и изключително труден спорт“, благодари лично на участниците зам.-кметът Енчо Енчев.

За своето представяне в турнира индивидуални награди получиха още Георги Георгиев („София Мастърс“) – най-добър вратар, Ивайло Новаков („Локомотив“ – Русе) – гол майстор, Октавиан Станко (“Юрдинген мастърс“) – най-полезен играч Купа „Деян Калинов – Бимбо“.

Като признание за цялостния им принос организаторите на състезанието връчиха грамоти и на ветераните по водна топка от Русе, положили основите и развили спорта в града.