Пропускане до съдържанието на страницата

8-годишният състезател на Шахматен клуб "Пристис“ Павел Лозанов е държавен шампион по блиц

понеделник, 24 март 2025

През уикенда в Асеновград се проведоха Държавните индивидуални първенства по блиц и ускорен шахмат за деца до 8 и 10 години. Русенският Шахматен клуб „Пристис“ към Общинския младежки дом беше представен от двама състезатели – Яна Лозанова при момичетата до 8 години и Павел Лозанов – при момчетата до 8 години.

Малко не достигна на Павел за медал на ускорената контрола, като завърши на 5-то място. В блиц срещите малкият русенец успя да покаже на какво е способен и завоюва заслужено златен медал.

Яна Лозанова, която е само на 6 години, остана на крачка от медалите, като и в двете контроли завърши на 4-о място. Участието ѝ беше подготовка и заявка за успехите, които ѝ предстоят.

По същото време в Казанлък се проведе турнир за деца до 16 години, в който участваха 60 състезатели от цяла България. 12-годишният шахматист на „Пристис“ Мартин Кьосев се класира на 5-то място в генералното класиране, което му осигури и сребърен медал в неговата възрастова група. Треньорите на русенските шахматисти, извели ги до успех – Елица Раева и Ростислав Раев, споделят, че този резултат е показател за  едно обещаващо ниво.

виж всички >

Абонирайте се за нашия бюлетин

Банер - Интегрирана система за градски транспорт Банер - Реконструиране и рехабилитация на пешеходната зона Банер - Ремонт на пет общински учебни заведенияБанер - Наука и образование за интелигентен растеж

Преброяване 2021 година Съвет за електронни медии Областен информационен център Аз и градът

Българо-швейцарска програма за сътрудничество Програма енергийна ефективност Balanced European Conservation Approach Реки на времето

Ремонт, прилагане на мерки за енергийна ефективност Изграждане на социални жилища Innterreg Life

Life Организация за управление на дунавски туристически район Външни аварийни планове на предприятията с опасни производства Пиц Русе Пиц Русе