8 учители и директори на образователни институции в Русе бяха удостоени с почетното отличие „Неофит Рилски“

понеделник, 31 май 2021

На официална церемония днес бяха наградени 8-те учители и директори на образователни институции в Русе, удостоени с почетното отличие „Неофит Рилски“ на Министерството на образованието и науката.
Това е най-високото отличие, присъждано ежегодно в образователната система в България. За своята дългогодишна дейност и принос в развитието на просветата носителите от област Русе са:
•    Веселка Николаева – директор на ОУ „Любен Каравелов“ Русе;
•    Мариана Гъркова – директор на Професионална гимназия по дървообработване и вътрешна архитектура „Йосиф Вондрак”;
•    Камелия Денчева — директор на Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Пеньо Пенев”;
•    Мария Дуканова —директор на Национално училище за изкуства “Проф. Веселин Стоянов”;
•    Искра Иванова —директор на Средно училище с преподаване на немски език “Фридрих Шилер ”;
•    Марияна Пенчева Байчева — учител в ОУ „Иван Вазов”;
•    Цецка Маркова — Енчева — учител в Средно училище с преподаване на немски език „Фридрих Шилер“;
•    Скарлет Гвоздейкова — директор на Детска градина „Чучулига” Русе.
Благодарствено слово произнесе кметът на Община Русе Пенчо Милков, който имаше честта да връчи награда на трима от педагозите.
Своята признателност засвидетелстваха и организаторите на церемонията д-р Росица Георгиева – директор на Регионалното управление на образованието в Русе и областният управител Борислав Българинов.