Антипаркинг колчета потрошени на площад

сряда, 06 февруари 2019

Снощи, малко след 22:30 часа, джип с несъобразена скорост помита четири броя антипаркинг колчета от тротоара на  площад „Батенберг“, срещу Историческия музей. Това установиха записите от видеокамерите в района, след като кметът на Община Русе г-н Пламен Стоилов незабавно разпореди проверка по случая.

Установена е самоличността на извършителя, който дори не е спрял автомобила след удара. Записите от камерите са предадени на ОД на МВР-Русе, за да бъдат наложени съответните санкции.

„Настоявам за максимална глоба. Подобно поведение е недопустимо и не трябва да се толерира по никакъв начин“, сподели русенският градоначалник, който призова да се спазват ограниченията за движение и гражданите да бъдат активни като подават сигнали, ако станат свидетели на вандалски прояви и действия, нарушаващи реда и законите.

По-рано днес беше получен и сигнал, че микробус е паркирал върху новите плочки на бул. „Придунавски“. Извършителят е установен и санкциониран.