АПИ: Нови 8 стоманобетонни панелa са поставени на Дунав мост при Русе

сряда, 31 юли 2024

Нови 8 стоманобетонни панелa са поставени на Дунав мост при Русе през третата седмица от началото на основния ремонт на съоръжението. В този период са премахнати съществуващите предпазен и изравнителен бетон и тротоари, демонтирани са дилатационни фуги, пътни знаци и осветителни тела. Извършено е и временно окачване на тръби с кабели в участъка.

Сред дейностите, заложени за изпълнение на основния ремонт на Дунав мост в следващите дни, са реставрация на демонтирания съществуващ пешеходен парапет и демонтаж на съществуващи и монтаж на нови стоманобетонни панели.

Строителните работи стартираха на 10 юли в отсечка с дължина около 200 м в лентата за вход в България. Трафикът в нея е ограничен и движението преминава регулирано в лентата за изход в посока Румъния, в която не се работи и се регулира от сигналисти. Строителните дейности се извършват без спиране на движението и съоръжението няма да се затваря. На обекта се работи ежедневно по 10-12 часа на ден през светлата част от денонощието. Работният процес се организира и извършва така, че превозните средства да преминават поетапно двупосочно в платното, в което не се работи. При основния ремонт на съоръжението максималната допустима ширина на преминаващите превозни средства е 2,75 м, а общата маса е до 60 тона. Извънгабаритни превозни средства не преминават.

Агенция „Пътна инфраструктура“ се извинява на шофьорите и на гражданите на град Русе, през чиято територия преминава транзитният трафик за Дунав мост, за причиненото неудобство.
За повишаване на безопасността АПИ работи в постоянна координация и тясно сътрудничество с Гранична полиция, Агенция „Митници“, ИА „Автомобилна администрация“, община Русе и

Областната администрация на Русе. Апелът към шофьорите и жителите на Русе е да проявят разбиране и търпение, да карат внимателно, със съобразена скорост, да спазват стриктно пътната сигнализация и да не предприемат рискови изпреварвания, с които да застрашат безопасността и живота на всички пътуващи.

Актуална информация за временната организация на движението и за ремонтните дейности може да бъде намерена в специалната секция „Информация за ремонта на Дунав мост“ на интернет страницата на Агенция „Пътна инфраструктура“. Екипът на Агенцията ще подава регулярна актуална информация за ремонта на съоръжението и е на разположение за допълнителни въпроси и уточнения. Само така ще бъде гарантирано точното, прецизно и коректното информиране на всички пътуващи.