понеделник, 02 октомври 2017
Днес в Доходно здание беше открита самостоятелна изложба с графични творби на арх. Спиридон Ганев „Рисунки от градовете – Дунавски перли: Виена, Братислава, Будапеща, Русе“, посветена на Международния ден на архитектите, който тази година отбелязваме на 2-ри октомври. Събитието уважи и главният архитект на Община Русе арх. Живка Бучуковска.
Арх. Бучуковска заяви, че гостуването на втората за град Русе и тридесет и трета поред в творческата биография на именития архитект изложба, може да се приеме като своеобразен юбилей - 50 години след първата, която е направил още като студент през 1967 година. „Поставяйки град Русе редом с такива фокуси на световната архитектура ни прави изключително горди домакини на изложба с графики, дело на изтъкнат професионалист като Вас с неповторим светоглед, продължаващ неуморно да твори с непресъхващо трудолюбие, достойно за възхищение“, сподели тя и връчи поздравителен адрес от името на кмета на Община Русе Пламен Стоилов.
Важен дял от творчеството на арх. Ганев са персоналните му изложби от европейските градове. В експозицията бяха представени графики на градовете – перли на Дунава, преобладаващи от които бяха тези на град Русе. „Свързах градовете в една последователност, в която Русе е неизменна част със своите уникални сгради и култура, будещи възхищение“, сподели арх. Ганев.
Именитият автор има завидна творческа биография като архитект. Работил е в архитектурни бюра в Париж и София и дълги години е в ръководството на Съюза на архитектите в България. Участвал е в 20 архитектурни и градоустройствени конкурси и 13 международни комисии. Носител е на редица отличия, сред които Почетeн диплом на Министерство на културата за принос в развитието на българската култура, Сребърен орден на труда, Почетен знак на София, Медал „Климент Охридски“ и Златна значка „Майстор Кольо Фичето“.
Проведе се турнир по ускорен шахмат за трета поредна година
понеделник, 02 октомври 2017
Заместник-кметът Иван Григоров поздрави организаторите на Международен…
вторник, 03 октомври 2017
Последни Новини
Русе отбелязва 160 г. от създаването на Възрожденско читалище „Зора“
сряда, 25 март 2026
Започва приемът на документи по програма „Асистирана репродукция” на Община…
сряда, 25 март 2026
Фолклорен ансамбъл „Русчуклийче“ отбелязва 40 години с концерт на 2 април…
сряда, 25 март 2026
Кметът Пенчо Милков и екипът му представиха пред медии актуална информация…
сряда, 25 март 2026
Дни на отворените врати в детските градини на Русе за трета поредна година
вторник, 24 март 2026
133 г. от смъртта на Баба Тонка ще бъдат отбелязани в Русе
вторник, 24 март 2026
Над 100 атлети от 6 държави идват в Русе за „Дунав 24 ч. бягане“
вторник, 24 март 2026
Започва записването за базара на художествените занаяти в рамките на „Уикенд…
вторник, 24 март 2026