сряда, 21 януари 2015
От 23 януари до 16 февруари в Доходното здание ще се проведе арт салон „Любов и вино“, стана ясно на пресконференция в Заседателна зала днес. Събитието се организира от Мариан Савов – директор на ОП „Арт Русе“, Орлин Дяков – директор на ДТ „Сава Огнянов“, Съюза на българските художници – Русе, Община Русе и фондация „Русе – град на свободния дух“.
Орлин Дяков заяви, че за първи път театъра прави нещо заедно с общинска институция. Мариан Савов допълни, че това е първата крачна на едно ползотворно и дълго сътрудничество. Общински младежки дом ще подготвят бутилка висока половин метър, която ще бъде поставена в МОЛ Русе в деня на откриването на арт салона “Любов и вино“. В нея всеки може да сложи своята валентинка, след което бутилката ще бъде запечатана и пусната по течението на река Дунав.
Арт салонът „Любов и вино“ ще бъде открит с Тони Димитрова, която участва в представлението „Диагноза Едит Пиаф“. Програмата ще включва различни събития – изложба с участието на русенски художници – „Любов и вино в цвят“, постановка на директора на ДТ Орлин Дяков – „Отворена брачна двойка“, беседа с Коста Биков „Любовта в киното“ и излъчване на филма „Ромео и Жулиета“-1968 г. Изложба живопис на Огнян Балканджиев – „Любовни писма“ ще краси фоайето на театъра. Русенци ще могат да гледат филмите „Любовта на русокосата“-1965г., „Всичко е любов“-1979г., „Уестсайдска история“-1961г., „Любовна история“-1970г. На 10 февруари ще се представи на Голяма сцена на ДТ „Сава Огнянов“ премиерата „Ревизор“, постановка на Николай Урумов. На следващия ден русенци ще се потопят в музикално-поетичния спектакъл на Биг Бенд Русе по стихове на Маргарита Петкова и Добромир Банев. Трио „Тенорите“ – Кирил Илиев, Александър Господинов и Илиян Недев ще изнесат концерт на 12 февруари в Голямата зала на Доходното. Театрална къща „Вива арт“ ще изиграят романтичната комедия „Око под наем“ на Питър Шафър с участието на Асен Блатечки. В деня на любовта – 14 февруари русенци ще могат да видят изложба „Валентинки“ – „В приказния свят на любовта“ и награждаването на Общински младежки дом за тяхната изработка. Арт салон „Любов и вино“ ще се закрие с концерта „Испанска любов“ на млади поп изпълнители и участници в различни телевизионни формати. Ще се включат още вокална група „Нова музика“, балет „Калина“ и балет „Импулс“.
След някои от събитията русенци и гостите на града ще могат да останат и да изпият чаша вино от винарска изба „Две могили“, винпром „Седем поколения“, винарска изба „Нисово“ и ВИНПРОМ Русе.
Кметът Пламен Стоилов откри първия Клуб по роботика в България
вторник, 20 януари 2015
Кметът Пламен Стоилов инспектира музея „Баба Тонка“
сряда, 21 януари 2015
Последни Новини
Две инициативи на Община Русе отличени с национални награди за подкрепа…
вторник, 09 декември 2025
Русе е домакин на финала на VI Национален конкурс „Коледна звезда“ под…
вторник, 09 декември 2025
Запасните офицери наградиха кмета на Русе за приноса му към историческата…
вторник, 09 декември 2025
Община Русе и Асоциация за инсулт и афазия подписаха меморандум за съвместни…
вторник, 09 декември 2025
Първенци в Ученическите игри бяха наградени от кмета Пенчо Милков
понеделник, 08 декември 2025
Кметът Пенчо Милков отличи трима възпитаници на Русенския университет…
понеделник, 08 декември 2025
Община Русе е с нов главен архитект
понеделник, 08 декември 2025
36 автомобила в Басарбово трябва да бъдат премахнати от собствениците…
понеделник, 08 декември 2025