Асоциация Дислексия – България събра учители, психолози, логопеди и ресурсни учители от цялата страна на общо събитие

вторник, 27 юни 2023

Асоциация Дислексия – България организира конференция, на която представи резултатите от два приключващи проекта по програма Еразъм+, по които Асоциация Дислексия – България работи през последните близо три години в сътрудничество с партньори от няколко европейски страни.

Участниците в конференцията бяха приветствани от зам.-кмета на Община Русе Енчо Енчев, който изрази задоволство от дългогодишното ползотворно сътрудничество с Асоциация Дислексия – България и подчерта важността на реализираните проекти.

Преди деловата част от името на Асоциация Дислексия – България Даниела Бонева – Председател на УС, връчи грамоти и подаръци на екипите от учители и ученици от ОУ „Отец Паисий“ и СУПНЕ „Фр.Шилер“ – Русе, работили по проект STREAM, на учители от ОУ „Отец Паисий“ – гр. Мартен, включили се активно в пилотното тестване на платформата по проект TutoDYS.

Благодарствени грамоти получиха също Биляна Алексиева (директор) и Светлинка Арсова (зам.-директор) – ОУ „Отец Паисий“ – Русе и Искра Иванова (директор) и Теодора Иванова (зам.-директор) – СУПНЕ „Фридрих Шилер“ – Русе за ефективно сътрудничество и  подкрепа в реализиране на дейностите по проектите.

Присъстващите бяха запознати с идеите, целите и резултатите на проектите STREAM thiS TEAM /2020-1-PT01-KA201-078623/ и TutoDYS /2020-1-FR01-KA201-080571/, предоставени им бяха част от разработените материали.

В конференцията с презентации участваха още доц. д-р Валентина Василева – ръководител катедра „Педагогика“ на Русенския университет, и Веселин Досев – зам.-директор на СУПНЕ „Фридрих Шилер“ - Русе.

В събитието взеха участие представители на РУО – Русе, учители, психолози, логопеди, ресурсни учители от различни русенски училища, както и от Ловеч, Търговище, София и Благоевград.