събота, 06 май 2023
От днес русенци ще могат да се възползват от разходка с новото атракционно туристическо влакче. То ще вози пътници от Парка на младежта до Вития мост на кея и обратно.
Маршрутът на влакчето бе одобрен на заседание на Комисията за организация и безопасност на движението. Атракционът ще се движи по трасето от ресторант Кенор в Парка на младежта по централната алея, покрай Тенис кортовете, алея „Младост“, алея „Перистери“, кръговото кръстовище на Дома на културата, ул. „Александровска“, ул. „Мостова“, ж.п. прелеза на топлата вода, алеите на кея до Вития мост. Обратният маршрут ще минава по алеите на кея, ж.п. прелеза на топлата вода, бул. „Придунавски“, ул. „Независимост“, алея „Лилия“, зад Дома на културата, алея „Перистери“, алея „Стоян Брашованов“ до ресторант Кенор.
Атракционното влакче ще вози пътници с работно време от 12 до 20 ч. през работните дни и от 10 ч. до 21 ч. през уикенда. Цяла обиколка ще струва 8 лв. за възрастни и 5 лв. за деца до 7 г., а за разходка от ресторант Кенор с крайна точка Вития мост желаещите ще заплащат 5 лв. за възрастни и 3 лв. за деца.
Предвижда се и второ атракционно влакче, което да показва забележителностите на града. Неговият маршрут ще започва от Вития мост, алеите на кея, Дълбокия път, ул. „Райко Даскалов“, Информационен център при „Часовника“, по пл. „Свобода“, ул. „Александровска“, пл. „Батенберг“, ул. „Иван Вазов“, ул. „Атанас Буров“, ул. „Гладстон“, пл. „Свобода“ – шадраванът пред Община Русе, хотел „Дунав плаза“ до Информационен център „Часовника“, ул. „Любомир Пипков“, ул. „Църковна независимост“, бул. „Придунавски“, кръговото кръстовище при х-л „Рига“, Дълбокия път, като последната спирка ще бъде алеята до Вития мост. Предстои одобрението на трасето му на следваща Комисия за организация и безопасност на движението.
Русе отбелязва Празника на града и Деня на храбростта и българската армия
събота, 06 май 2023
За 20-и пореден път в Русе се проведе състезание по Всестранна езда
понеделник, 08 май 2023
Последни Новини
Експерти обясняват възможностите за европейско финансиране в областта
сряда, 05 февруари 2025
Подкрепата за културните институции в Русе бе тема на среща между кмета…
вторник, 04 февруари 2025
Бъдещи съвместни проекти обсъдиха Пенчо Милков и кметът на Гюргево
вторник, 04 февруари 2025
Кметът на Русе обсъди с „Региоком“ развитието на компанията и кариерните…
вторник, 04 февруари 2025
Строителни дейности затварят временно част от ул. „Ангел Кънчев“ на 4…
понеделник, 03 февруари 2025
Как да се преодолее апатията на младите към обществено-политическия живот…
понеделник, 03 февруари 2025
Започна разполагането на контейнери за биоразградими отпадъци в Русе
понеделник, 03 февруари 2025
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 31 януари 2025