„Айкикен“ отбелязва четвърт век с фестивала „Войните на град Русе“

четвъртък, 02 юни 2016

Спортен клуб „Айкикен“ и Клуб „Мечтание” организират Фестивал на бойните изкуства „Войните на град Русе“. Събитието ще се проведе на 4 юни, от 10:00 часа, на площада пред Пленарна зала, (при лошо време в Пленарна зала). Входът е свободен.

Фестивалът е част от честванията по повод 25-годишнината на СК „Айкикен“ и се реализира в рамките на кампанията „Русе – Европейски град на спорта 2016“, с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“.

Ще бъдат демонстрирани всички видове бойни изкуства, както и клубовете, занимаващи се с тях в града. Гост-участници във фестивала са: Център „Калагия“, Спортен център „Хелиос“, СК „Ипон Русе“, СК „Бушидо Русе“, СК „Динамо“, СК „Локомотив“.

Проектът предвижда още една подобна инициатива през есента на 24 септември.