понеделник, 15 април 2019
Четири учебни предприятия от Професионалната гимназия по икономика и управление „Елиас Канети“ в Русе ще вземат участие в ТФ ФЕСТ 2019 ХХII Панаир на учебните предприятия „Млад предприемач“ като част от Международен панаир – Пловдив, който ще се проведе от 17 до 19 април 2019 година. Това са УП „Дунавско село“ ООД, с ръководител Десислава Игнатова – учител по икономически дисциплини, УП „Соларис 13“ ООД, с ръководител Румяна Ценева – старши учител по икономически дисциплини, УП „Еко хостинг“ ООД, с ръководител Росица Мицова – старши учител по икономически дисциплини и УП „Ла Канго“ ООД, с ръководител Блажена Абаджиева – старши учител по икономически дисциплини. Те извоюваха това правото си да заминат за Пловдив, след като се представиха отлично на училищния панаир на учебно-тренировъчните предприятия, който се проведе на 21 февруари 2019 година. В него взеха участие 11 отбора от XI и от XII клас, които показаха своите творчески идеи в сферата на предприемачеството.
Представянето на русенските учебни предприятия в Пловдив се осъществява с подкрепата на Министерство на образованието и Фондация „Русе – град на свободния дух“.
ТФ ФЕСТ 2019 ХХII Панаир на учебните предприятия „Млад предприемач“ е много важен международен форум, който предоставя възможност, път и посока за изява на ученици и същевременно привлича вниманието на утвърдени и прохождащи предприемачи към нашия регион Русе. Това е един от вариантите за директна среща на младите мениджъри - ученици от български и чуждестранни училища с представители на вече утвърдения бизнес. По този начин се укрепва идеята за развитие на българския бизнес по области и се дава шанс на бъдещи ръководители и финансисти да докажат себе си.
Учебните предприятия са иновативна форма на обучение, в която младите икономисти усъвършенстват умения на 21 век – генериране на бизнес идеи и управленски модели на поведение, използване на технологии, умение за сътрудничество, лидерство и инициативност, критическо и творческо мислене, поемане на риск.
Учебните предприятия са своеобразна мотивираща ролева игра, която е полезна за всички участници – ученици, учители и спомоществователи. В нея, благодарение на своите преподаватели и дарители, бъдещите предприемачи умело изявяват творческия си потенциал и успешно съчетават знанията по общообразователна и по професионална подготовка в конкретни практически ситуации.
Министърът на образованието и науката инспектира ремонта на СУ „Христо…
понеделник, 15 април 2019
Тринадесетото издание на международния танцов фестивал „Танцуваща река“…
понеделник, 15 април 2019
Последни Новини
НИМХ с предупреждение за силен вятър на 13 май в Русе и населените места…
вторник, 12 май 2026
В периода 14-20 май ще се третира срещу комари в Русе и населените места…
вторник, 12 май 2026
Кметът Пенчо Милков уважи тържественото отбелязване на 60 години от създаването…
вторник, 12 май 2026
Изложба за историята на българския буквар беше открита на пл. „Свобода“
понеделник, 11 май 2026
Три отбора с имена на възрожденци премериха историческите си знания по…
понеделник, 11 май 2026
Кметът Пенчо Милков връчи наградата „Библиотекар на годината“ за 2025…
понеделник, 11 май 2026
Национален фонд „Култура“ обяви своята индикативна програма за 2026 г.
понеделник, 11 май 2026
Седем медала за СК „Джамбо-2006“ от международния турнир „Дунавски стрели“
неделя, 10 май 2026