Балет Импулс обра първите места и взе „Гран При“ на международен фестивал в Румъния

сряда, 25 май 2016

С много отличия, купи, медали и голямата награда “Гран При” се завърнаха от Международния танцов фестивал в  Румъния танцьорите на балет "Импулс" към Общински младежки дом Русе. В румънския град Каракал те представиха България и се състезаваха с 16 танцови състава, в които взеха участие над 700 участника. По време на фестивала танцьорите имаха възможност да участват в две категории  „Шоу денс“ и „Улични танци“. Балет Импулс взе участие в категорията „Шоу денс“, където се състезаваха във всички възрастови групи. Най малките представители на танцовата група взеха две награди в първа възрастова група. С танца си „Funky“ те получиха второ място, а "Гимнастички" взе наградата за най елегантна група. Във втора възрастова група и двата танца с които участваха  „Smile“ и „Вещички“ взеха първите места. В трета възрастова група златните отличия отново отидоха при момичетата от балет "Импулс" за танците им „Кабаре“ и „Самодивска орис“. Интересна награда връчи журито в края на фестивала на една от танцьорките на балет Импулс. С атрактивност, артистичност и невероятна танцова техника впечатли журито Мери-Ан Савова, която единствена получи награда за най добър танцьор избрана измежду всички участници. И като за финал съвсем заслужено голямата награда на фестивала отиде при русенските момичета. Те взеха „Гран При“ за цялостно участие. Ръководителките Петя Бонева и Вероника Миланова бяха поздравени от компетентното жури за усърдната работа с децата и младежите и получиха индивидуални купи и грамоти.