вторник, 21 юли 2015
От 11 до 14 юли, балет „Импулс“при Общински младежки дом - Русе, участва в международен младежки танцов фестивал „Среща с традицията” в Монтекатини Терме - Флоренция, Италия. Във фестивала имаше състави от: Франция, Италия, Русия, Литва, Латвия, Грузия и Армения.
Русенските младежи се представиха с два спектакъла: „Духът на България” и „Огън и лед”. Организаторите ги отличиха с купа за представянето им, а ръководителката Петя Бонева с плакет за хореография. Балет „Импулс” получи право на директно участие в следващ фестивал, без да минава предварителна селекция.
Втората вечер се проведе конкурс за „Мис Фестивал”, на който представители от различните групи трябваше да изпълнят по един солов танц и да отговарят на въпроси в областта на танцовото изкуство. Призът спечели ученичката от МГ „Баба Тонка” – Мери-Ан Савова.
В свободното време на програмата, русенските младежи посетиха Болоня, Флоренция, Пиза, Милано и Венеция. Създадоха нови контакти с различни групи и състави, получиха покани за участие в различни фестивали. Младежи и родители изказват голяма благодарност към Фондация „Русе – град на свободния дух”, с чиято финансова подкрепа беше осъществено участието във фестивала.
Дариха паметник на Канети на Община Русе
вторник, 21 юли 2015
В събота ще бъде открит бюст-паметникът на Елиас Канети
сряда, 22 юли 2015
Последни Новини
Касата на театъра затваря през лятото, билети само онлайн
четвъртък, 02 юли 2026
Община Русе стартира нова електронна услуга за резервация на граждански…
сряда, 01 юли 2026
Културна програма за месец юли
сряда, 01 юли 2026
Община Русе предлага богата програма от летни занимания за деца и ученици
сряда, 01 юли 2026
Остават два дни за участие в анкетата на Община Русе за инвестиционното…
сряда, 01 юли 2026
Към нов модел на управление на българския туризъм: Община Русе се включва…
сряда, 01 юли 2026
Freedom Dance Studio отпразнува 30 години с танцовия спектакъл „Цветна“
сряда, 01 юли 2026
„Общински транспорт Русе“ поема линията Русе – Басарбово от 1 юли
вторник, 30 юни 2026