Балет "Импулс" със 7 призови места и специална награда от фестивал в Шумен

понеделник, 11 март 2019

Балет "Импулс" към Младежки дом Русе се завърна със 7 призови места от XIV Национален Танцов Фестивал "Магията на танца - Шумен 2019". Конкурсът се проведе в два дни - 9 и 10 март на сцената в Общински младежки дом - Шумен. Участниците се състезаваха в няколко жанра: класически балет, съвременни танци, характерни танци и улични танци (хип-хоп и брейк) в четири възрастови групи. Балерините от "Импулс" участваха и в четирите възрасти, като в първия ден се представиха малките в категориите характерни и съвременни танци в първа и втора възрастови групи, а във втория конкурсен ден участваха балерини в трета и четвърта възрастови групи, като отново представиха танци в същите категории. Момичетата заслужено завоюваха 7 призови места, а сред наградите е Специалния  приз - "Авторски танц" в Характерни танци, II-ра възрастова група.