Пропускане до съдържанието на страницата

Баскетболистките на „Дунав-Русе-2016“ спечелиха сребърните медали от Държавното първенство U14

вторник, 02 юли 2024

Момичетата на баскетболен клуб „Дунав-Русе-2016“ завоюваха сребърните медали от Държавното първенство за момичета U14, което се проведе във Варна от 26 до 30 юни 2024 г.

Русенските баскетболистки спечелиха всичките си мачове в груповата фаза, като надделяха последователно над „Септември 97“-София с 43:42, „Вълци“-Разград със 77:54 и „Шампион 2006“-София с 62:47. В полуфиналния двубой те срещнаха отбора на „Левски“-София и спечелиха след продължение със 77:74.

На финала на турнира момичетата на Магдалена Миланова и Руслан Русев се изправиха срещу отбора на „Рилски спортист“-Самоков. Двата отбора изиграха много оспорван двубой, в който русенки водеха с 8 точки преди заключителната четвърт, но съперникът им успя да заличи пасива си и прати мача в продължение. Съставът от Самоков спечели добавените пет минути с 10 безответни точки в тях, което му донесе и трофея с резултат с 59:49.

"Изключително сме горди от представянето на нашите момичета. Те показаха много характер, воля и желание за победа, представиха се достойно на финала и заслужено спечелиха сребърните медали", заявиха двамата им треньори.