Биг Бенд Русе и “4ЕТНО” се включват в празника на квартал “Възраждане” на 12 октомври

сряда, 02 октомври 2024

На 12 октомври (събота) от 16 ч. в двора на СУ „Възраждане“ ще се състои инициативата Празник на квартала под мотото „Заедно във Възраждане“. Тя се организира за пета поредна година от Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ с финансовата подкрепа на „Холеман България“ ООД и „Тива Плюс“ ЕООД.

По традиция програмата на празника ще предложи на хората от квартала многобройни възможности да се забавляват и да спечелят атрактивни награди. Предвидени са занимания за всички възрасти, а за доброто настроение на всички присъстващи ще се погрижат музикантите от Биг Бенд Русе и тяхната вокалистка Роси Овчарова. В програмата със свои изпълнения ще се включи и младата русенска етно група 4ЕТНО.

Аниматорите от парти център „Веселяците“ ще се погрижат за детската анимация и семейните игри с награди, рисунките по лицата на дечицата и снимките с любими приказни герои. За всички малчугани са осигурени чудесни подаръци от русенската логистична компания euShipments.com.

Желаещите ще могат да премерят сили в кулинарните конкурси за „Най-вкусно домашно сладко“ и „Най-добра домашна лютеница“. Кулинарното майсторство ще бъде оценявано от професионално жури. Майсторите на най-вкусните сладка и лютеници традиционно ще получат атрактивни предметни награди.

Входът за празника на квартал „Възраждане“ е свободен.