Биг бенд - Русе с концерт всеки петък

събота, 20 септември 2014

Всеки петък, от 18:00 часа, пред Доходно здание (при хубаво време), Общинският духов оркестър, с диригент Димчо Рубчев, ще изнася едночасов концерт за русенци и гостите на града. Ще звучат популярна музика, джаз пиеси, валсове, както и произведения от български композитори.

Първият от поредицата концерти се проведе снощи. Той включваше и репетиция за проекта „Мисия РУСЕ“ на Фондация „Русе – град на свободния дух“, който ще се състои на 21 септември. В интерактивния музикален спектакъл на композитора и диригент Тим Щайнер освен русенският Биг бенд ще се включат и Тамбурашкият оркестър към СОУ „Христо Ботев“ - Русе, фолклорни ансамбли, Камерният и Народен хор при НУИ „Проф. Веселин Стоянов“ - Русе и млади музиканти от училището, хор „Дунавски звуци“, хор „Дунавски вълни“, Държавна опера - Русе, русенски рок банди.