Биг Бенд Русе се завърна на музикалната сцена за Празника на града

петък, 07 май 2021

Емоционално и силно завръщане сред публиката си направиха музикантите от Общинския духов оркестър Биг Бенд Русе по случай 6 май – Празника на града.

Русенци се насладиха на различни стилове – джаз, суинг, латино, фънк и съвременна джаз музика.

Сред изпълненията бяха „Big swing face“ на Бъди Рич, “Found a new baby”, както и “Backrow politics” на Гордън Гудуин.

Публиката се наслади на красивите изпълнения на солистите на оркестъра.

Диригентът Димчо Рубчев сподели удоволствието на групата да свири отново пред публика след дългата пауза, наложена от извънредната обстановка.

„Радостен съм, че толкова много хора бяха на този концерт и със своите реакции и аплодисменти показаха, че оркестърът ни отново е на ниво, дори според думи на публиката – по-високо отпреди“, допълни маестрото.

Следващият концерт на Биг Бенд Русе е другия петък, 14 май, от 18 ч., пред Доходното здание.