Честваме 139 години от Освобождението на Русе

петък, 17 февруари 2017

С тържествена церемония в Пантеона на Възрожденците на      20 февруари, понеделник, Община Русе ще отбележи 139-та годишнина от Освобождението на Русе.

Още в 10.30 ч. пред Пантеона ще зазвучат маршове в изпълнение на Общински духов оркестър, а същинската церемония ще започне в 11 ч. с встъпителните думи на проф. д-р Николай Ненов, директор на Регионален исторически музей – Русе. Слово в чест на празника ще произнесе г-н Пламен Стоилов - кмет на Община Русе, а свещеници от Русенска Света Митрополия ще отслужат панихида за загиналите за свободата на България.

В програмата ще вземе участие Хор „Св. Георги Победоносец” с диригент Мина Влайкова, а водещ на церемонията ще бъде актьорът от ДТ „Сава Огнянов” Александър Узунов.

По традиция, институции, обществени организации и политически партии ще поднесат венци и цветя пред Вечния огън.