Честваме професионалния празник на строителите

сряда, 26 октомври 2022

На 26 октомври, Димитровден, по традиция се отбелязва професионалният празник на архитекти, проектанти, строителни инженери и всички, работещи в сферата на строителството.
Специален поздрав към строителните фирми, действащи на територията на Община Русе,  отправи кметът Пенчо Милков.
„През годините на действието си Камарата на строителите в Русе се утвърди като основен двигател за развитието на бранша по отношение на предприемаческа инициатива, качество на работата, квалификация на персонала и конкурентност“, заяви зам.-кметът Магдалина Илиева при срещата си с председателя на Камарата инж. Красимир Атанасов.
Двамата обсъдиха и приложението на методиката за индексация на договорите в строителството, приета от Министерския съвет, както и възможностите за допълнителна квалификация на кадри, които Камарата предлага с различните си обучения.