Читалището в Мартен получи плакет на Община Русе за своята 95-а годишнина

понеделник, 20 ноември 2023

Народно читалище "Просвета - 1928" в град Mартен отбеляза своята 95-а годишнина с празничен концерт. Събитието бе уважено от заместник – кмета Димитър Недев, който връчи плакет на Община Русе на секретаря на културния център Марияна Ганчева.
„Читалищата като типично българска инициатива за самодейност винаги са били важен обединяващ фактор за развитието на младите поколения, обучаващи се на музикално, танцово и сценично поведение. НЧ „Просвета – 1928“ в град Мартен продължава тази традиция и доказва на всички, че опитът, знанията и уменията, получени от изкуството, са силен и верен спътник в живота на всеки артист, докоснал се до магията на сцената.“
С тези думи заместник-кметът се обърна към читалищните дейци. Той им пожела и в следващите 95 г. институцията да продължи да бъде пример за ентусиазъм и стремеж към опазване на българщината.
На събитието присъства и областният управител Данаил Ковачев, който удостои екипа на културната институция със знака на областния управител.
Кметът на Мартен Димо Тонев също уважи годишнината на читалището.