Д-р Страхил Карапчански присъства на тържествената церемония по връчване на дипломите на абсолвентите в русенския университет

четвъртък, 21 септември 2017

Днес, в Канев Център, се проведе тържествена церемония „Промоция на Випуск 2017“, на която бакалаври и магистри получиха дипломите си за завършено висше образование. На събитието присъстваха ректорът на РУ „Ангел Кънчев“ проф. д-р Велизара Пенчева, Доктор хонорис кауза на русенския университет Игнат Канев, заместник-кметът на Община Русе д-р Страхил Карапчански, заместник областният управител на Област Русе Валентин Колев, председателят на ОбС-Русе чл.-кор. проф.д.т.н Христо Белоев, изпълнителният директор на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ Елена Минкова, изпълнителният директор на Русенска индустриална камара Милен Добрев, изпълнителният директор на Асоциация „Еврорегион Данубиус“ Лили Ганчева, преподаватели, абсолвенти и гости.

В своето приветствие, ректорът проф. Пенчева отправи своите пожелания за здраве и успех на всички завършващи студенти. Слово за празника имаха още Игнат Канев, Валентин Колев, проф. Христо Белоев и д-р Карапчански, който връчи поздравителен адрес от името на кмета на Община Русе Пламен Стоилов, в който се казва: „Дългогодишните традиции и високият професионализъм на ръководството и преподавателите в Русенския университет спомагат за утвърждаването на все по-високо ниво на образованието, стремейки се към постоянно развитие, реализиране на все по-значими проекти и инициативи. Благодарение на Вашата всеотдайност за пореден път доказвате, че Русенски университет „Ангел Кънчев“ е  гарант за качество в обучението.“

Общо 870 абсолвенти получиха дипломите си, от тях 75 са първенците на различните специалности, а пълните отличници на Випуск 2017 са 15.