Дарители с големи сърца осигуриха скъпоструващо оборудване за децата в Обединени детски услуги „Слънчо“

сряда, 26 юли 2017

Обединени детски услуги „Слънчо“, управлявани от „Еквилибриум“, се сдобиха с важно оборудване за работа и по-добра грижа за децата с увреждания в Дневния център, звено „Майка и бебе“ и „Центъра за настаняване от семеен тип за деца с увреждания с потребност от постоянна медицинска грижа“ (разкрити по проект на Община Русе в бившия дом „Майка и дете“).

Преди време младо семейство от Пловдив събра средства (вместо цветя) на своята сватба, с цел да се закупи скъпоструващ терапевтичен стол за Б. от „Центъра за настаняване от семеен тип за деца с увреждания с потребност от постоянна медицинска грижа“. Към тях се присъединиха и сем. Стоицеви от Русе. Събраната сума не достигаше, но дарители, които пожелаха да останат анонимни, предоставиха средства на „Еквилибриум“ и Община Русе. В резултат на това в трите центъра на обединени детски услуги „Слънчо“ вече работят с чисто нов терапевтичен стол „Зебра“, който се използва от децата в Дневния център. Те се радват и на прекрасния огромен цветен парашут, който служи за игра и за терапия.

Три жизнено необходими бактерицидни лампи обслужват „Центъра за деца с потребност от постоянна медицинска грижа“ и „Дневния център за деца с увреждания“. Лампите са за дезинфекция на въздух, вода, повърхности и помещения и унищожават всякакви вируси и бактерии в помещението, което значително намалява рисковете за децата, които са с изключително слаб имунитет, поради своите увреждания и заболявания. Пособия за деца с разстройствата от аутистичния спектър и нови матраци за майките и бебета от звено „Майка и бебе“ допълват списъка с нови придобивки в „Слънчо“.

Сдружение „Еквилибриум“ и Община Русе поднасят своите огромни благодарности на младото сем. Лиляна и Борис Йорданови, сем. Стоицеви и благородните дарители, пожелали да не се афишират, за възможността да бъдат осигурени по-добри грижи и по-добро качество на услугите за децата в нужда.