Държавна помощ de minimis в подкрепа на пчеларите за справяне с последствията от нестабилните климатични условия

понеделник, 01 юни 2015

УВАЖАЕМИ  ДАМИ  И  ГОСПОДА,

Във връзка с получена информация от Областна дирекция на Държавен фонд „Земеделие“, Ви уведомявам за взето решение на Управителния съвет на ДФ „Земеделие“ за отпускане на държавна помощ de minimis в размер на 3,5 млн. лева в подкрепа на пчеларите за справяне с последствията от нестабилните климатични условия през 2014 г. и началото на 2015 г.

Размерът за подпомагане на пчелно семейство ще бъде определен на базата на подадени заявления. Срокът за подаване на документи за участие в схемата е от 10 юни до 30 юни 2015 г., а този за сключване на договори и изплащане на сумите е от 13 юли до 31 юли 2015 г. Допустими за подпомагане са стопани, отглеждащи минимум 10, но не повече от 200 пчелни семейства. Максималният размер по схемата за всеки земеделски стопанин или стопанство е не повече от равностойността на 15 000 евро за период от три последователни години.

Подробности и разяснения по схемите за подпомагане може да получите в ОДДФЗ Русе, тел. 082/885 633, 082/885 612 или на интернет страницата на ДФ „Земеделие”.