понеделник, 21 септември 2020
В периода 18-20 септември гр. Русе беше домакин на оспорвана надпревара от най – зрелищната дисциплина в конния спорт - Държавното първенството по Всестранна езда. Организатор на проявата бе СЕК „Кентавър – Русе, БФКС със съдействието на Българска федерация по конен спорт и Община Русе.
Обновеното трасе и нови препятствия, предизвикаха сериозен интерес във всички участници. Трасето съдържаше цялата гама от сложности, което даде възможност да бъдат излъчени първенците на държаната в четири класа – 2 звезди, 1 звезда, Групап Б и Аматьори. В Държавното първенство и Съпътстващите турнири се включиха почти 30 състезателни тандема от 9 клуба практикуващи дисцеплината в страната: Калоян 92 – Арбанаси, Кабиюк – Шумен, Олимпик – София, Тракенен – Костинброд, Варна СККС, Сливнишки герой - София, Конкур - Ихтиман, Кентавър – Русе и Екуестре - Русе.
Специален гост на турнира бе Златомира Стефанова – зам.кмет „Икономика и международно сътрудничество“ в община Русе и Лъчезар Иванов от дирекция „Спортни дейности“. Те връчиха поздравителен адрес от името на кмета Пенчо Милков на Илиян Искъров (председател на УС на СЕК „Кентавър – Русе“), в който се казва: „Гордея се с това, че имаме честта на територията на Община Русе да се провеждат подобни спортни събития от национален мащаб“.
Призьорите в различните класове бяха наградени от Златомира Стефанова – зам.кмет „Икономика и международно сътрудничество“ в община Русе, Лъчезар Иванов от дирекция „Спортни дейности“, доц. Юри Вълев от Национална спортна академия и Председател на съдийската комисия на турнира, д-р Крум Рашков – вицепрезидент на Българска федерация по конен спорт и съдия на турнира.
Домакините от „Кентавър – Русе“ бяха представени от Лидия Желязкова с кон Вранглер, Преслава Славчева с кон Армагедон и Илиян Искъров с кобила Електра. Повече от успешен беше дебюта в дисциплината за Преслава Славчева, която завоюва второ място в Държавното първенство в клас Група Б. Всички класации можете да видите в сайта на Българска федерация по конен спорт.
Теодор Цветков преплува 280 км, а брат му Валентин избяга 280 км с благотворителна…
неделя, 20 септември 2020
Тутракан отбеляза 80 години от освобождението си по силата на Крайовската…
понеделник, 21 септември 2020
Последни Новини
Русе посреща „Дунав Ултра“ на 30 август със специална програма на площад…
сряда, 26 август 2026
„Играй Русе“ превръща учениците в изследователи на историята на своя град
сряда, 26 август 2026
Ара Маликян носи в Русе музика от различни светове
сряда, 26 август 2026
От 1 септември започва приемът по Програма „Асистирана репродукция“ на…
сряда, 26 август 2026
Пенчо Милков се срещна с журито на Международния конкурс за млади оперни…
вторник, 25 август 2026
НИМХ предупреждава за гръмотевични бури, краткотрайни валежи и градушки…
понеделник, 24 август 2026
Продължават дейности по косене на тревните площи в Русе от общинските…
понеделник, 24 август 2026
Петър Стоянов спечели в Русе първата за България европейска купа във водомоторния…
понеделник, 24 август 2026