Ден на отворени врати по проект BG05M9OP001-2.004-0041 „Социално включване чрез услуги за ранно детско развитие“ по ОП „Развитие на човешките ресурси 2014-2020г.“

четвъртък, 20 октомври 2016

Ден на отворени врати за интегрираните социални услуги по проект BG05M9OP001-2.004-0041 „Социално включване чрез услуги за ранно детско развитие“, ще се проведе утре 21.10.2016г. от 10:00 до 17:00 часа в Здравно-консултативния център в сградата на Филиал „СВЕТИЛНИК“ на ДГ „Червената шапчица“. Община Русе изпълнява проекта като конкретен бенефициент на 588 567,00лв. по ОП „Развитие на човешките ресурси 2014-2020г.“, приоритетна ос „Намаляване на бедността и насърчаване на социалното включване“. В рамките на 7 часа центърът може да бъде посетен от представители на здравни, социални и образователни институции и всички граждани на община Русе без оглед на целевите групи, за които са предназначени социалните услуги по проекта.

В Здравно-консултативния център в сградата на Филиал „СВЕТИЛНИК“ на ДГ „Червената шапчица“ в кв. „Чародейка“, на ул. „Тодор Икономов“ и в Комплекс за интегрирани социални услуги за деца в кв. „Дружба“, ул. „Н.Вапцаров“ 20 се предоставят 6 интегрирани социални услуги за деца от 0 до 3 и от 3 до 7 годишна възраст и техните родители: „Здравна детска  консултация и дейности по превенция на заболяванията“, „Психологическа подкрепа и консултиране на бъдещи и настоящи родители за формиране и развитие на родителски умения“, „Индивидуална педагогическа подкрепа за деца с увреждания“, „Допълнителна педагогическа подготовка за повишаване училищната готовност на децата за равен старт в училище“ и „Ранна интервенция на уврежданията, пряка работа с децата с увреждания и техните семейства, в т.ч. рехабилитация и дейности по консултиране, обучение и мобилна работа с детето в неговия дом“.

Денят на отворени врати е част от дейностите по проекта за популяризиране на услугите. Целта е да се покажат на място възможностите за безплатни прегледи и консултации, за да бъдат представени реализираните досега и предстоящи дейности по проекта. Ще бъдат представени консултантите -  педиатри, гинеколог, кинезитерапевт, логопед, психолози, специален педагог, социален педагог, юрист, акушерка, медицински сестри, социални работници и медиатори. Посетителите в Деня на отворени врати ще могат да разгледат специализираните кабинети, залата за групова работа, да разговарят с консултантите и да се запознаят с техните месечни планове и седмични графици за консултации.

Специалистите в услугите работят с жители на кварталите „Чародейка“, „Дружба“, „Мальовица“, „Здравец“ и „Родина“ и представители на целевите групи в общността. Посетителите в Деня на отворени врати ще получат информационни материали, ще видят рекламни клипове и  презентационни продукти. Потребители от целевите групи, които за първи път ще посетят услугите ще получат специални комплименти от проекта – памперси и бебешки аксесоари за децата от 0 до 3 години и техните родители и детски игри, пособия и помагала за децата от 3 до 7 годишна възраст и техните родители.

Здравно-консултативният център в сградата на Филиал „СВЕТИЛНИК“ на ДГ „Червената шапчица“ в кв. „Чародейка“, ул. „Тодор Икономов“ и Комплексът за интегрирани социални услуги за деца в кв. „Дружба“, ул. „Н.Вапцаров“ 20 работят със своите потребители всеки ден от 9:00 до 17:00 часа по предварително обявен график за индивидуални консултации и групова работа.