неделя, 08 юни 2025
В Зала 2 на Общински младежки дом се проведе традиционния детски турнир по ушу и тайчи 2025 година. Той се провежда в два раздела - турнир по ушу „Воините на Калагия“ за напреднали и детски турнир за начинаещи "Кунг-фу Панда". В него участие взеха възпитаниците на СК „Калагия“ и участници от град Тутракан. Събитието се организира съвместно от русенския спортен клуб, Общинския Младежки дом, Ученическа спортна школа и е под егидата на Община Русе.
Заместник-кметът Димитър Недев присъства на откриването на турнира и връчи на председателя и гл. треньор на СК "Калагия" Мария Неделчева поздравителен адрес от името на кмета на община Русе. „Вие вдъхновявате много млади хора да се запознаят с тази древна бойна изкуство и да се стремят към нови висини. Ушу като древно китайско бойно изкуство съчетава в себе си физическо съвършенство, духовна хармония и културно богатство и затова състезания от този тип разпространяват тези ценни принципи сред по-широката общност. Благодаря на Вас и на целия организационен екип за положените усилия, за грижата към участниците и за създаването на условия за честно и достойно състезание“, каза зам.-кметът.
В турнира деца и младежи от 4 до 15 годишна възраст показаха своите умения и дух в дисциплините на ушу и тайчи. Участниците имаха възможността да се съревновават в различни категории, демонстрирайки техника, сила и майсторство.
„Воините на Калагия“/„Кунг-фу панда“ 2025 е събитие, което съчетава спорт и култура, предоставяйки на децата възможност да изразят своята страст към бойните изкуства. Надпреварата има за цел да насърчи физическото развитие, дисциплината и екипния дух сред младите участници.
"Този турнир е истински празник на уменията, волята и бойния дух на нашите млади воини. За нас е чест и гордост да го организираме отново и да бъдем свидетели на това как децата разкриват своя талант и страст към ушу", отбеляза Мария Неделчева.
Всички състезатели получиха купи, медали и грамоти, осигурени от Общински младежки дом, Ученическа спортна школа и Асоциация СК „Калагия“.
Старшите калагийци, които са абитуриенти, получиха за своите постижения специални грамоти и знак-сувенир на школата като признание за техните постижения през годините.
Списък с класирането може да видите тук.
Последни Новини
Пенчо Милков беше официален гост на честването на 83 години от създаването…
сряда, 18 март 2026
Димитър Недев откри международен лекарски форум по онкология
сряда, 18 март 2026
Община Русе ще използва нова електрическа машина за почистване на труднодостъпни…
сряда, 18 март 2026
Ремонт налага временна промяна в разположението на спирка по бул. „Тутракан“…
сряда, 18 март 2026
Над 29 училища се включиха в Деня на отворените врати на РУ „Ангел Кънчев
сряда, 18 март 2026
Общински Транспорт Русе ще увеличи заплатите на служителите си, въпреки…
сряда, 18 март 2026
„Мартенски музикални дни“ между 19 и 22 март: Четири дни на симфоничен…
сряда, 18 март 2026
ОУ „Ангел Кънчев" в Русе отпразнува 165 години с тържествен концерт в…
вторник, 17 март 2026