Деца и родители творят в съвместни клубове

сряда, 19 октомври 2016

Сдружение с нестопанска цел „Еквилибриум” стартира дейностите си в направление „Образование“ през септември 2016 г. по проект „Интегриран подход на Община Русе за интеграция на ромите и други уязвими групи на територията на общини от Област Русе“ по Програма „Здраве и образование за всички”, финансирана от Българо-швейцарската програма за сътрудничество.

Всяка седмица в ОУ „Алеко Константинов” се организиратсъвместни клубове с родители и деца от двете предучилищни групи, а групата в ОУ „Братя Миладинови” са включени родители и децата им от началния курс. Водещите са професионалисти с опит в интерактивните техники и методи за работа с деца и родители. Сесиите преминават в съвместни игри, песни и творчески занимания. Децата и техните родители общуват помежду си на български език, заедно творятпредмети от природни материали.