Деца от 19 детски градини изпълниха с настроение Летния театър в Русе

вторник, 23 май 2023

Стотици деца от 19 детски градини се включиха в празничен концерт в Летния театър в Русе. Пирати, феи и балерини, пилоти, стюардеси,  пожарникари, приказни герои, посланици на мира и истински гълъби изпълниха с много настроение сцената.

Над 1200 родители и гости подкрепиха децата, които заедно със своите преподаватели представиха музикални и танцови изпълнения под аплодисментите на публиката. Поздравления към всички деца, родители, учители и ръководители на детски градини отправи заместник-кметът по хуманитарни дейности Енчо Енчев. Официални гости на събитието бяха още Катя Петрова – директор дирекция „Хуманитарни дейности“, и Таня Тодорова – началник отдел „Образование, спорт и младежки дейности“ в Община Русе.

Празникът завърши с обща песен с послание за мир, в която се включиха всички деца, а родители пуснаха гълъби в небето над Летния театър. Доброволци на събитието бяха учениците от ОУ „Олимпи Панов“ - Русе, които помагаха в цялостната организация.

Празникът бе заключително събитие за проект BG05M9OP001-2.056-0007-2014BG05M2OP001-C01 „Интегрирани мерки за социално и образователно включване на уязвими групи на територията на Община Русе“, който успешно се  изпълнява от Община Русе през последните почти две години в партньорство  с детските градини "Пинокио", "Русалка", "Незабравка" и "Синчец", ОУ "Олимпи Панов" и Сдружение БРТИМ.