понеделник, 15 май 2017
Русенчетата Даниела Тодорова и Ефлин Фаикова от детска градина „Слънце“ единствени представиха Русе и България на 15-тото издание на Фестивала на интеграцията CONIL FEST в румънската столица Букурещ през почивните дни.
Малчуганите обраха овациите на публиката в Националния дворец на децата в Букурещ след танците, които представиха: Ефлин – „Малкият принц“, а Даниела – „Трансилвания“. Получиха и заслужени награди – купи и медали.
Децата бяха подкрепени от родителите и учителите си - Силвия Ангелова и Екатерина Йорданова. Участниците достойно защитиха и името на Freedom Dance Studio и своите треньори Анита и Алекс Асенови.
Това е само малка част от трансграничното сътрудничество на русенската детска градина с приятели от съседна Румъния. Планират се и предстоят множество дейности и събития, които да разнообразят палитрата на детското творчество от двете страни на Дунава, коментираха от ръководството на детската градина.
CONIL FEST e артистичен маратон за подкрепа на атипични деца от деца. Провежда се ежегодно на голямата сцена в Националния дворец на децата в Букурещ.
Кметът Пламен Стоилов откри Международен турнир "Младост"
неделя, 14 май 2017
За втора поредна година балерините от балет "Импулс" с Гран при от конкурса…
понеделник, 15 май 2017
Последни Новини
Русе приема за първи път в България финалния кръг на Световния шампионат…
вторник, 11 август 2026
Временна организация на движението се въвежда на 11 август по бул. „Съединение“
понеделник, 10 август 2026
Община Русе кани гражданите на публично обсъждане на проекта на бюджет…
понеделник, 10 август 2026
В периода 11-14 август ще се третира срещу комари в Русе и населените…
понеделник, 10 август 2026
Продължава косенето на тревни площи в Русе
понеделник, 10 август 2026
Община Русе организира обществено обсъждане на качеството на екосистемните…
понеделник, 10 август 2026
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 07 август 2026