Деца от русенската детска градина “Иглика” садиха дървета в двора й

петък, 26 февруари 2021

Деца от русенската детска градина “Иглика” засадиха два бора в двора на нейния филиал "Чиполино". За осъществяването на идеята помогнаха и техните родители.

Според г-жа Михайлова – педагог в градината, засаждането на дърво е приятен начин децата да научат каква е ролята им в природата и в живота ни. Знанието, добито по този „изследователски“ начин, се запечатва трайно в съзнанието на децата.

Инициативата има за цел децата да получат така важните знания, свързани с околната среда - въздуха и кислорода, животинския свят, почвите, сезоните, градската среда и енергията.

Екипът на ДГ „Иглика“ отправя послание чрез действията си и призовава и други детски градини в Русе да се погрижат както за придобиването на нови знания на всяко дете, така и за облагородяването на прилежащите площи.