Деца помогнаха на русенския кмет Пенчо Милков да запали голямата коледната елха

сряда, 01 декември 2021

Деца помогнаха на кмета на Русе Пенчо Милков да запали коледната елха на централния площад „Свобода“. Това се случи тази вечер след концерта на талантите от Общинския детски център за култура и изкуство и Младежкия дом. Точно преди тържественото запалване на елхата за радост на всички присъстващи от Лапландия пристигна и Дядо Коледа.

В празничния концерт взеха участие Мажоретен състав „Екстрийм“ с ръководител Вероника Миланова, Вокална формация „Приста“ с ръководител Доротея Бальовска, Студио за поп и джаз пеене „Икономов“ към ОМД с ръководител Вили Икономов и детска вокална група „Слънце“ с ръководител Наталия Константинова, която е част от ОбДЦКИ.

„Пожелавам на всички  русенци да бъдат здрави, силни и горди, и през следващата година да направим много добри неща, с които да прочуем своя град“, каза кметът на Община Русе, преди да запали за първи път „дистанционно“ коледната елха. Той отправи и молба към русенските деца да направят нещо добро за човека до себе си. „Всички знаем, че Дядо Коледа носи подаръци, но истинските подаръци ги правите вие, децата, и за това възрастните трябва да сме ви благодарни всеки ден“, каза Пенчо Милков.