Детска млечна кухня няма да работи днес и в понеделник

петък, 28 юни 2019

Детска млечна кухня няма да работи днес, 28 юни, както и на 1 юли, понеделник. На детските ясли днес е доставена пакетирана храна, а в понеделник, 1 юли, ще останат затворени. Тогава ще стане ясно дали този срок ще се удължи или ограничението ще отпадне.

Към момента Областна агенция по безопасност на храните е взела проби от контактни повърхности, посуда и от персонала за наличие на патогенни микроорганизми. Това се налага, след като в детска ясла номер 9, днес е установен втори случай на салмонела.

Незабавно в детската ясла са влезли инспектори от РЗИ. Кметът Пламен Стоилов със своя заповед назначи комисия, която да извърши служебна проверка и да установи какви са конкретните предприети мерки.

Последната проверка на Областна агенция по безопасност на храните в Детска млечна кухня е била на 4 юни 2019 г. Подобни проверки там се правят два пъти месечно през летния период.

Очаква се резултатите от взетите днес проби да излязат най-рано в началото на следващата седмица.