Директорът на "Здравни и социални дейности" в Община Русе Мариела Личева с престижна награда

четвъртък, 08 юни 2017

По време на 13-тия Национален форум на доставчиците на социални услуги, организиран от Министерство на труда и социалната политика, Националния алианс за социална отговорност и Националното сдружение на общините в Република България, г-жа Мариела Личева, директор на дирекция „Здравни и социални дейности“ в Община Русе, беше удостоена с престижна награда. Почетната грамота за личен принос в развитието на националното партньорство и социалните услуги бе връчена от председателя на НСОРБ г-жа Гинка Чавдарова, а номинацията е по предложение на Управителния съвет на Алианса. Предпоставка за отличието са всеотдайната работа на г-жа Личева през годините, осъществяваната отлична комуникация, общия принос на Община Русе и доброто партньорство с неправителствения сектор. Тя се включи във Форума с презентация за предизвикателствата пред Община Русе при разкриването и предоставянето на социални услуги.

Събитието е ежегодно и събира на едно място представители на общини, неправителствени организации и на изпълнителната власт, като се представя опита на общините и доставчиците на социални услуги.

Община Русе в две последователни години печели награди, като през 2015 г. спечели призвание за цялостен принос в развитието на социалните услуги, а през 2016 г. бе обявена за Община с най-добра социална политика.