Дирекция "Местни данъци и такси" уведомява - Плащания по ЗМДТ чрез портала на Министерство на електронното управление (egov.bg)

понеделник, 27 февруари 2023

Заплатете дължимите данъци и такси лесно и бързо в реално време без чакане на опашка. За Ваше удобство и за да пестим Вашето време, чрез egov.bg с няколко клика предоставяме възможност за автоматизирана проверка и заплащане на данъчни задължения към 227 общини. Може да платите задължения и към други общини, извън този списък чрез услуга 9416 .

Услугата е достъпна в реално време, 24 х 7, както за гражданите, които пребивават в чужбина, така и за живеещите на територията на страната.  Чрез тази функционалност, при автентикиране на потребител в портала на Министерство на електронното управление (egov.bg) и вход в „Моето пространство“ потребителите имат достъп до раздел „Задължения“. В раздел „Задължения“, освен проверка на задължение за електронни услуги, е налична и услугата „Задължения за местни данъци и такси (МДТ)“.