вторник, 24 ноември 2020
Индикативната годишна работна програма на Оперативна програма „Добро управление“ за 2021 година бе приета на онлайн заседание днес. В него се включи и кметът на Община Русе Пенчо Милков.
Проектът се състои от 6 процедури на обща стойност 33 310 000 лв., сред които изграждането на единна информационна система и регистри в областта на културата, повишаване капацитета на служителите на МВР и на качеството на правосъдието посредством механизма на преюдициално запитване.
Предвижда се финансиране, което да осигури функционирането и на националната мрежа от областни информационни центрове в периода 2022-2023 г. Изцяло в полза на гражданите и бизнеса такъв център действа от 2012 година и в Русе в сградата на Доходното здание. Чрез информационни турове в областта или консултации на място служителите му ежедневно предоставят информация за възможностите за кандидатстване за европейско финансиране.
14 фотографии с приз от фотоконкурса "Моето незабравимо преживяване в…
вторник, 24 ноември 2020
Отлично представяне на ученици от Русе на Международния и Националния…
сряда, 25 ноември 2020
Последни Новини
НИМХ предупреждава за опасно високи температури и повишен риск за здравето…
понеделник, 29 юни 2026
Междуинституционалната проверка на язовир „Николово“ не установи мъртва…
понеделник, 29 юни 2026
Кметът Пенчо Милков ще участва в откриването на паметник на Стефан Караджа…
понеделник, 29 юни 2026
Русе посреща RUSE LIGHT & RHYTHM FEST със светлинно и музикално шоу на…
понеделник, 29 юни 2026
Пенчо Милков: Трансграничното сътрудничество е ключ към развитието на…
понеделник, 29 юни 2026
Продължава косенето на тревни площи в Русе
понеделник, 29 юни 2026
Театрална група „Артмосфера“ от Русе спечели Голямата награда на фестивала…
неделя, 28 юни 2026
С „Парад на Дунав“ Русе и Гюргево демонстрираха потенциала на реката за…
събота, 27 юни 2026